Menu Zavrieť
Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

4. verejné online stretnutie “Tvoríme akčný plán otvoreného vládnutia v Banskej Bystrici”

16. júna 2021 @ 16:00 - 18:00

Pozývame vás na ďalšie, v poradí už 4. online stretnutie iniciatívy Partnerstvo pre otvorené vládnutie na miestnej úrovni, Tvoríme akčný plán otvoreného vládnutia v Banskej Bystrici, ktoré sa bude konať dňa 16. 6. 2021 od 16:00 do 18:00, prostredníctvom aplikácie Zoom.

Počas predchádzajúcich troch stretnutí sme sa snažili pozorne zachytiť slová a myšlienky, ktoré odzneli počas diskusií o tom, čomu by sme sa mali venovať a čo by sme mali riešiť, aby sa Banská Bystrica stala skutočne otvorenou, partnerskou a transparentnou samosprávou. Z týchto diskusií vzišlo 8 okruhov tém:

  1. Podpora zapájania verejnosti do tvorby a realizácie verejných politík v Meste;

  2. Rozvoj spolupráce/komunikácie aktérov v meste – MsÚ a občanov, občianskych iniciatív, poslancov a iných rôznorodých aktérov;

  3. Rozvoj transparentnosti a podpora zverejňovania otvorených dát v Meste;

  4. Používanie otvoreného vládnutia/spravovania pre podporu politík zameraných na ekologickú a environmentálnu problematiku;

  5. Používanie otvoreného vládnutia/spravovania pre podporu tvorby a realizácie rozvojových a strategických koncepcií a verejných politík Mesta;

  6. Používanie otvoreného vládnuti/spravovania pre podporu urbanistického plánovania;

  7. Používanie otvoreného vládnutia/spravovania pre podporu antikorupčných politík a aktivít v meste;

  8. Používanie otvoreného vládnutia/spravovania pre podporu zavádzania rodovej perspektívy do spravovania vecí verejných, resp. do tvorby verejných politík Mesta.

Cieľom stretnutia je, aby sa jednotlivé témy hlbšie rozdiskutovali a vytvorili návrhy špecifických aktivít ako zásobník aktivít do akčného plánu, prípadne do iných stratégií Mesta. Zároveň chceme zistiť, ktoré z týchto tém majú potenciál mať svojich nositeľov, realizátorov a aktívnych podporovateľov.

Na nasledujúcom online verejnom stretnutí bude pre každú z týchto tém vytvorená osobitná virtuálna miestnosť. Diskusie k témam budú v miestnostiach prebiehať paralelne. Do každej témy budú pozvaní aj relevantní zástupcovia Mesta, prípadne relevantní experti. Podľa vlastného záujmu sa môžete rozhodnúť, do ktorej témy sa zapojíte, ktorú miestnosť navštívite. Program bude rozdelený do dvoch blokov, je preto možné navštíviť viac miestností počas podujatia.

V prípade záujmu o účasť na tomto online podujatí (bude prebiehať opäť v Zoom-e) nám dajte vedieť potvrdením Vašej účasti na stránke facebookovej udalosti na odkaze https://fb.me/e/14mM2ANE8 alebo nám napíšte mail, že máte záujem o účasť, aby sme Vám poslali odkaz na Zoom. Ten budeme na facebookovej stránke zdieľať v deň podujatia, resp. Vám ho zašleme v deň konania podujatia na Vašu mailovú adresu.

Tešíme sa na Vás!

Tím OGP Local BB

Print Friendly, PDF & Email

Podrobnosti

Dátum:
16. júna 2021
Čas:
16:00 - 18:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Zoom
Banská Bystrica,

Organizátori

Dialogue Centre, n. o.
IŠUP, n. o.